- DAVET -

6. ULUSAL 2. ULUSLARARASI TEMEL HEMŞİRELİK BAKIMI KONGRESİ


Değerli meslektaşlarımız,

Sizleri, Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü olarak ev sahipliğini üstlendiğimiz 6. Ulusal, 2. Uluslararası Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi’ne davet etmekten onur ve mutluluk duyuyoruz. Uzun bir zamanın ardından, 15-17 Eylül 2022 tarihleri arasında sizlerle yüz yüze bir araya gelecek olmanın heyecanı içerisindeyiz.

Küresel olarak yakın zamanda deneyimlediğimiz pandemi ve yaşanan olaylar, sağlık bakımının geleceğine yön veren değişimler, hemşireliğin üstlendiği sorumlulukları ve rolleri de gözden geçirmemize neden olmaktadır. Bu yönden baktığımızda kongre temasını “Hemşireliğin Geleceğine Yolculuk” olarak belirledik. Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri hemşirelik eğitimine ve bakıma entegre ederken yeni farkındalıklara ve yetkinliklere gereksinim vardır. Sağlık hizmetlerinin içinden geçtiği krizi bir fırsata dönüştürmek üzere, hemşireliğin geleceğine yapacağımız yolculukta ülkemizden ve yurt dışından deneyimleriyle bize ışık tutacak çok değerli konuşmacılarımız ve kıymetli katkılarıyla siz katılımcılarımız ile birlikte zengin bir paylaşım yaşamayı arzu ediyoruz.

Modern hemşireliğin kurulduğu şehir olan İstanbul’un keyifli atmosferi ve üniversitemizin konukseverliğinde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Kongre düzenleme kurulu adına sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum,

Prof. Dr. Ükke KARABACAK

Kongre Başkanı